Астън Вила и Манчестър Юнайтед играят при резултат 0:0 в един от най-интригуващите двубои на седмия кръг в английската Висша лига. Срещата на стадион „Вила Парк“ в Бирмингам може да я наблюдавате в пряко предаване по DIEMA SPORT 2, както и онлайн на платформата PLAY DIEMA XTRA.

Снимки: Gulliver/GettyImages
62 снимки

Бирмингамци се представят силно от началото на сезона и заемат петата позиция с 13 точки, на пет от лидера Ливърпул. През седмицата момчетата на Унай Емери записаха и запомняща се победа над Байерн Мюнхен в Шампионската лига, където вече имат два успеха от два двубоя.

„Червените дяволи“, от своя страна, са на обратния полюс и продължават да разочароват с изявите си. Тимът на Ерик тен Хаг е едва 14-и в класирането със седем точки, а преди седмица допусна тежко поражение с 0:3 у дома от Тотнъм. Преди няколко Юнайтед стигна до драматично 3:3 в гостуването си на Порто в Лига Европа, макар че имаше аванс от 2:0. Напрежението върху мениджъра е огромно и според множество информации, Тен Хаг може да бъде уволнен по време на предстоящата международна пауза, ако загуби на „Вила Парк“.

Мениджърът на Астън Вила - Унай Емери, бе направил три промени от победата с 1:0 срещу Байерн Мюнхен в Шампионската лига през седмицата. Рос Баркли, Леон Бейли и Мати Кеш започнаха от първата минута за сметка на Амаду Онана, Джейкъб Рамзи и Диего Карлос. На вратата бе Емилиано Мартинес, а в защита действаха Кеш, Езри Конса, Пау Торес и Люка Дин. В средата на терена бяха разположени Баркли и Юри Тилеманс. По-напред по терена Бейли и Джейдън Филоджийни-Бидейс атакуваха по крилата, а Морган Роджърс бе поставен зад централния нападател Оли Уоткинс.

Наставникът на Манчестър Юнайтед - Ерик тен Хаг, пък бе решил да смени изцяло централната двойка защитници след равенството 3:3 срещу Порто в Лига Европа през седмицата. Хари Магуайър, който реализира изравнителния гол срещу „драконите“, заедно с Джони Еванс бяха титуляри, а на пейката останаха Лисандро Мартинес и Матайс Де Лихт. Останалите в отбрана бяха Диого Далот и Нусаир Мазрауи по двата фланга. Коби Мейну пък се завърна в средата на терена, заменяйки Каземиро, а до него бе Кристиан Ериксен. Капитанът Бруно Фернандеш бе на разположение, въпреки червени картон срещу Тотнъм миналата неделя, а по крилата бяха Маркъс Рашфорд и Алехандро Гарначо. Расмус Хойлунд пък за първи път бе титуляр във Висшата лига този сезон, след като започна и срещу Порто, където отбеляза гол.

КЛАСИРАНЕ ВЪВ ВИСШАТА ЛИГА / ПРОГРАМА / РЕЗУЛТАТИ

Мачът стартира с шанс за Манчестър Юнайтед в петата минута, когато Маркъс Рашфорд отне топката от Мати Кеш на евия фланг, след което се впусна в индивидуален пробив, влезе в наказателното поле и стреля с десния крак в близкия ъгъл, но Емилиано Мартинес успя да отрази изстрела.

Домакините от Астън Вила отговориха с опасен удар в осмата минута. Тогава Оли Уоткинс получи пред дъгата на наказателното поле, обърна си и след това комбинира с нахлуващия Морган Роджърс, който влезе в наказателното поле и стреля силно, но топката премина много близо покрай лявата греда на Андре Онана в аут.

Четири минути по-късно се наложи Унай Емери да прави принудителна смяна, след като Езри Конса получи травма и бе заменен от Диего Карлос.

В 20-ата минута Джейдън Филоджийни-Бидейс финтира Коби Мейно в половината на Юнайтед, след което напредна и стреля с десния крак от дистанция, но покрай лявата греда на Онана в аут.

В следващите минути играта се водеше далеч от наказателните полета и интересни ситуации липсваха, като двата тима изчакваха грешки на съперника.

В 38-ата минута Люка Дин центрира от свободен удар отдясно на наказателното поле, но право в ръцете на Онана. Минута след това Рашфорд добре овладя и остави топката за Алехандро Гарначо отляво в наказателното поле на домакините, след което последва удар в близкия ъгъл на аржентинеца, но Мартинес улови.

На почивката Ерик тен Хаг направи двойна промяна в защита. Едната беше принудителна заради контузия, която получи Хари Магуайър и бе заменен от Матайс де Лихт. Другата бе свързана с пускането на Виктор Линдельоф на мястото на Нусаир Мазрауи.

LIVE  | АСТЪН ВИЛА – МАНЧЕСТЪР ЮНАЙТЕД  0:0