Младежкият национален отбор на България успя да надвие връстниците от Черна гора с 1:0 в приятелска среща в Благоевград. Резервата Георги Николов изведе родните национали напред в 73-а минута, като това се оказа и единственото попадение в срещата.

Първата сериозна опасност дойде в 6-ата минута, когато Стрикович навлезе в наказателното поле на нашите и отправи диагонален удар по земя. Дамян Христов обаче внимаваше и улови.

В следващите минути “младите лъвчета” държаха повече топката и опитваха да организират нещо в атака, но така и не застрашиха вратаря на черногорците. В една от атаките на гостите пък техен футболист бе съборен в наказателното поле на България, но главният рефер Никола Попов не отсъди дузпа.

Две минути преди края на полувремето Даниел Хвойнев беше съборен в наказателното поле на Черна гора, а Никола Попов без колебание посочи към точката за дузпа. Зад топката застана Марк-Емилио Папазов, чийто удар обаче беше спасен от Никола Ивезич.

Българите започнаха по-активно второто полувреме и организираха няколко опасни атаки. В 50-ата минута Николай Златев центрира отдясно, а топката кацна на напречната греда. След това се създаде суматоха в наказателното поле на Черна гора, но никой от нашите футболисти не успя да се възползва от това.

В 64-ата минута Чунг Нгуен До центрира добре от пряк свободен удар и прати топката право на главата на Роберто Райчев. Офанзивният футболист на Славия се извиси над всички и стреля добре, но ударът ми премина на сантиметри от страничния стълб.

Десет минути по-късно, все пак, по-активната игра на "лъвчетата" се отплати и резервата Георги Николов успя да отбележи за 1:0, а до края на мача нови попадение не паднаха.

Ето и стартовите състави:

България: 12. Дамян Христов, 4. Росен Стефанов, 5. Велко Йеленкович, 6. Емил Ценов, 10. Красиян Колев, 11. Марк-Емилио Папазов, 16. Симеон Василев, 17. Мартин Сораков, 19. Николай Златев, 20. Кристиан Стоянов, 24. Даниел Хвойнев;

Черна гора: 1. Никола Ивезич, 3. Огньен Гашевич, 7. Душан Вукович, 8. Огньен Бакич, 9. Матия Кривокапич, 10. Милан Вукотич, 11. Вук Стрикович, 14. Любомир Пейович, 18. Игор Пайович, 21. Андрей Байович, 22. Роберт Гьелай.