Манчестър Юнайтед победи с 2:1 ПСЖ в първи двубой от Група Н в Шампионската лига. Бруно Фернандеш изведе "червените дяволи" напред след точно изпълнена дузпа. В началото на втората част Антони Марсиал си реализира нелеп автогол. В заключителните минути на двубоя Маркъс Рашфорд реализира второ попадение на гостите, оформяйки крайния резултат.

Двата отбор стартираха във високо темпо под проливния дъжд в Париж. Домакините организираха добро нападение отляво в 4-ата минута. Анхел Ди Мария подаде към Лейвин Курзава, но бранителят бе спрян от навременния и решителен шпагат на Уан-Бисака.

В 12-ата минута станахме свидетели и на първия точен удар в срещата. Анхел Ди Мария получи на границата на наказателното поле и стреля фалцово към десния ъгъл, но Давид Де Хеа изби решително в корнер.

Последва центриране в наказателното поле, където Лейвин Курзава нанесе удар отблизо, но испанският страж скъси дистанцията и спаси.

В 19-ата минута се откри добра възможност и пред Манчестър Юнайтед. Антони Марсиал получи в наказателното поле и стреля над вратата.

Две минути по-късно главният съдия Антонио Матеу Лаос посочи бялата точка за нарушение на Данило срещу Антони Марсиал. Испанският рефер разгледа ситуацията с ВАР и 11-метровия наказателен удар остана. Зад топката застана Бруно Фернандеш и в типичния си стил стреля в долния десен ъгъл, но Кейлор Навас прояви страхотен рефлекс и изби. Но Матеу Лаос видя нередност при изпълнението на дузпата и Бруно Фернандеш получи нов шанс. Португалецът отново стреля в десния долен ъгъл и този път реализира.

В 27-ата минута Неймар бе изведен на добра позиция, но Давид Де Хеа излезе разчетено и изби. Парижани опитаха да притиснат съперника си, но защитата на Манчестър Юнайтед успя да предотврати опасностите.

В 34-ата минута Килиан Мбапе падна в наказателното поле след съприкосновение със защитник на гостите, но главният съдия този път не посочи бялата точка.

Четири по-късно Бруно Фернандеш отправи плътен изстрел от границата на наказателното поле, което принуди Кейлор Навас да избива решително в ъглов удар. След последвалия корнер Алекс Телеш центрира в наказателното поле, където Скот МакТомини стреля с глава, получи се рикошет и вратарят на парижани направи ново великолепно спасяване.

В 42-ата минута Маркъс Рашфорд нахлу в наказателното поле, но последва решителна намеса на Абду Диало и опасността бе предотвратена.

В добавеното време на първата част Килиан Мбапе се озова на добра стрелкова позиция и отправи плътен удар, но топката срещна тялото на Неймар и излезе в аут.

На почивката треньорът на ПСЖ Томас Тухел мигновено реагира и включи в игра Мойс Кийн. Италианецът се появи на мястото на Идриса Гей и имаше за задача да засили нападателната мощ на парижани.

Гостите имаха отлична възможност в началните минути на втората част, но Маркъс Рашфорд не успя да подаде точно към Антони Марсиал.

Минута по-късно Килиан Мбапе нахлу в наказателното поле и стреля, но Давид Де Хеа улови.

В 55-ата минута ПСЖ възстанови равенството. Неймар центрира остро в наказателното поле от ъглов удар, където Антони Марсиал засече в собствената си мрежа.

Веднага след изравнителното попадение, парижани имаха възможност да постигнат пълен обрат. Килиан Мбапе овладя отлично и стреля, но изстрелът му бе блокиран от защитн на "червените дяволи".

В 59-ата минута Антони Марсиал можеше да се реваншира на тима си, но изстрелът му с глава премина над напречната греда.

Минута по-късно Мойс Кийн се строполи на тревата, но главният съдия Матеу Лаос отново бе категоричен, че дузпа няма.

Натискът на домакините се засили и те обсадиха вратата на Давид Де Хеа. Триото в атака Килиан Мбапе, Неймар и Мойс Кийн имаха добри възможности, но до ново попадение не се стигна.

Манчестър Юнайтед отговори с далечен изстрел на Бруно Фернандеш, който премина високо над вратата.

В 69-ата минута Кейлор Навас се намеси решително след плътен изстрел на Маркъс Рашфорд. Костариканецът изби в ъглов удар топката влизаща в левия му ъгъл.

Пет по-късно Алесандро Флоренци центрира в наказателното поле, където Мойс Кийн стреля с глава, но изстрелът му премина над вратата.

В 77-ата минута "червените дяволи" организираха добро нападение чрез Маркъс Рашфорд. Нападателят подаде към Бруно Фернандеш, който отправи фалцов удар, но топката прелетя покрай десния страничен стълб на Кейлор Навас.

Минута по-късно Манчестър Юнайтед организира бърза контраатака. Рашфорд изведе Бруно Фернандеш в наказателното поле, но последвалият пас на португалеца бе пресечен от Диало. Маркъс Рашфорд първи достигна до топката и нанесе удар, но Кейлор Навас решително спаси.

В 83-ата минута Неймар получи на добра позиция и отправи удар, но отново Давид Де Хеа бе на мястото си и улови.

В 87-ата минута гостите отново излязоха напред в резултата. Маркъс Рашфорд нахлу в наказателното поле и нанесе бомбен изстрел в горния десен ъгъл - 2:1.

Минута след попадението Неймар стреля от дистанция, но топката профуча над напречната греда. До края на двубоя не се стигна до още добри възможности и Манчестър Юнайтед спечели трите точки.

ПСЖ - МАН ЮНАЙТЕД 1:2

0:1 Бр. Фернандеш 23'-д.

1:1 Марсиал 55'-авт.

1:2 Рашфорд 87'

СТАРТОВИТЕ СЪСТАВИ:

ПСЖ: Кейлор Навас, Алесандро Флоренци, Преснел Кимпембе, Абду Диало, Лейвин Курзава, Андер Ерера, Данило Перейра, Идриса Гей, Анхел Ди Мария, Неймар, Килиан Мбапе

Тр. Томас Тухел

МАНЧЕСТЪР ЮН: Давид Де Хеа, Аарън Уан-Бисака, Виктор Линдельоф, Аксел Туанзебе, Люк Шоу, Фред, Алекс Телеш, Скот МакТомини, Бруно Фернандеш, Маркъс Рашфорд, Антони Марсиал