Отборът Манчестър Юнайтед разгроми с 4:0 като гост Реал Сосиедад в първи 1/16-финален сблъсък от турнира Лига Европа. Бруно Фернандеш откри в 27-ата, а след това удвои в 58-ата минута. Маркъс Рашфорд направи класиката в 64-ата, а Даниел Джеймс оформи крайния резултат в 90-ата минута. Заради противоепидемичните мерки, свързани с коронавируса, двубоят се проведе на „Ювентус Стейдиъм“ в Торино, Италия.

Gulliver/GettyImages
56 снимки

"Червените дяволи" изиграха превъзходен двубой, в който доминираха напълно и можеха да отбележат и още попадения. С отличен двубой се отчетоха Бруно Фернандеш, Маркъс Рашфорд и Даниел Джеймс, които бяха в основата на всички попадения за тима.

Реваншът е следващият четвъртък (25.02) на "Олд Трафорд" от 22:00 часа българско време.

Двубоят започна на изключително високо темпо, като още до третата минута двата отбора имаха чудесни възможности да поведат в резултата.

Първата сериозна опасност дойде още във втората минута, когато играчите на Ман Юнайтед сбъркаха при изнасянето на топката, което позволи на Александър Исак да открадне топката, след което комбинира с Аднан Януазй, който стреля от границата на наказателното поле, но покрай вратата.

Секунди след това, в ответната атака, Маркъс Рашфорд излезе сам срещу вратаря Алекс Ремиро, който обаче бързо скъси ъгъла и блокира изстрела на нападателя.

Минута след това отново символичните домакини имаха чудесен шанс да открият резултата. Исак бе изведен отдясно в наказателното поле на "червените дяволи" и стреля в близкия ъгъл, но Дийн Хендерсън изби в ъглов удар.

В следващите минути вихреното темпо в началото спадна и действията се развиваха повече в центъра на терена.

В 16-ата минута Ман Юнайтед огранизира чудесна атака отдясно. Бруно Фернандеш изведе по брилянтен начин Скот МакТоминей в наказателното поле, шотландецът стреля, но Ремиро спаси с крак.

Три минути след това "червените дяволи" имаха нов възможност за попадение. Фернандеш бе изведен по прекрасен начин зад защитата на Сосиедад, напредна на скорост и подаде за Рашфорд в наказателното поле, който засече топката, но отново Ремиро парира удара. Топката се върна при Фернандеш, който се опита да направи добавка с глава, но Робин Ле Норманд изчисти от голлинията.

Малко след това Исак се откъсваше на скорост сам срещу Хендерсън, но все пак Хари Магуайър успя да направи чист шпагат и да предотврати по-голяма опасност.

Сериозният натиск на "червените дяволи" даде резултат в 27-ата минута, когато поведоха в резултата. Маркъс Рашфорд даде отличен пас в наказателното поле за Бруно Фернандеш, където Игор Субелдия закъсня да покрие португалеца, след което попречи на Ле Норманд и Ремиро да се намесят. Тримата се сблъскаха, което даде шанс на Бруно да реализира спокойно на празна врата - 0:1.

В минутите след гола испанският тим опита, на свой ред, да наложи натиск, но до реални опасности пред вратата на Хендерсън не се стигаше.

Първата ситуация за второто полувреме дойде в 47-ата минута, когато защитникът на "баските" Робен Ле Норманд отправи хубав изстрел от соледна дистанция, но право в ръцете на Хендерсън.

Манчестър Юнайтед стигна до втори гол в 58-ата минута. когато отново Рашфорд бе в основата на попадението. Младият нападател получи отляво, след което пусна пас пред наказателното поле за Даниел Джеймс, който с едно докосване предостави топката за Бруно Фернандеш, който пък с отличен удар намери вратата на Ремиро за втори път. Попадението обаче, първоначално, бе отменено заради засада на португалеца, но след преразглеждане на ситуацията със системата ВАР, голът бе зачетен - 0:2.

Шест минути след това "червените дяволи" вкараха трето попадение. Хендерсън улови едно центриране от фланга и веднага пусна пас за Фред. Бразилецът пък пусна превъзходен извеждащ пас за Рашфорд, който надбяга Субелия, навлезе в наказателното поле и с отличен удар прати топката покрай Ремиро за 0:3.

В 69-ата минута Даниел Джеймс вкара за четвърти път топката във вратата на Сосиедад, но попадението беше отменено заради засада. Системата ВАР потвърди решението.

Четири минути след това Мейсън Грийнууд получи топката отляво, преодоля капитана Асиер Иляраменди и стреля в близкия ъгъл, но Ремиро изби в корнер.

В 80-ата минута поредната контраатака за "червените дяволи" замалко не донесе нов гол във вратата на "баските". Бруно изведе Даниел Джеймс, който напредна на скорост в половината на Реал Сосиедад, влезе в наказателното поле и шутира, но отново Ремиро беше последна преграда пред вратата.

Малко след това официален дебют за Манчестър Юнайтед направи 18-годишният Амад Диало, който замени Мейсън Грийнууд.

В последната минута от редовното време "червените дяволи" вкараха и четвърти гол след поредна контраатака. Много активният Дан Джемйс напредна на скорост отдясно, като нямаше кой да го пресрещне, влезе в наказателното поле и с удар по диагонала намери мрежата за четвърти път. С това бе оформен и крайния резултат в двубоя.

FT | РЕАЛ СОСИЕДАД – МАНЧЕСТЪР ЮНАЙТЕД 0:4 | ВСИЧКИ МАЧОВЕ И РЕЗУЛТАТИ ОТ ЛИГА ЕВРОПА!

0:1 Бруно Фернандеш 27'

0:2 Бруно Фернандеш 58'

0:3 Маркъс Рашфорд 64'

0:4 Даниел Джеймс 90'

Жълти картони: Аарън Уан-Бисака (Манчестър Юнайтед) 8'; Робен Ле Норманд (Реал Сосиедад) 88

Стартови състави на двата отбора:

РЕАЛ СОСИЕДАД (4-3-3): 1. Алекс Ремиро – 2. Хосеба Залдуа, 24. Робин Ле Норманд, 5. Игор Субелдиа, 20. Начо Монреал – 21. Давид Силва, 4. Асиер Иляраменди (к), 8. Микел Мерино – 11. Аднан Янузай, 19. Александър Исак, 10. Микел Оярсабал

Старши треньор: Иманол Алгуасил

МАНЧЕСТЪР ЮНАЙТЕД (4-2-3-1): 26. Дийн Хендерсън – 27. Алекс Телес, 5. Хари Магуайър (к), 3. Ерик Баи, 29. Аарън Уан-Бисака – 17. Фред, 39. Скот МакТоминей (31. Неманя Матич 60') – 21. Даниел Джеймс, 18. Бруно Фернандеш, 11. Мейсън Грийнууд – 10. Маркъс Рашфорд (9. Антони Марсиал 69')