Слован Братислава с българския национал Васил Божиков постигна минимална победа с 1:0 над Дъндолк от Ирландия в двубой от 3-ия квалификационен кръг в турнира Лига Европа. Победното попадение дойде в 86-ата минута, а негов автор стана Холман. Божиков игра през целия двубой.

Един от най-активните в състава на домакините от Слован - Моха тормозеше отбраната на Дъндолк през цялата първа част, но гол не падна. В 28-ата минута той стреля добре, но топката мина на сантиметри над напречната греда. Ирландците отвърнаха с две по-опасни атаки, но и те не съумяха да се разпишат.

През втората част Холман реализира победния гол малко преди края на двубоя. Той беше на точното място в наказателното поле, засичайки топката, която се отклони от страничната греда при далечен удар към вратата на Дъндолк.

Все пак ирландците ще се надяват да неутрализират пасива си у дома след седмица в реванша.