Отборът на Манчестър Юнайтед записа първа победа в групите на Лига Европа. След краха срещу Реал Сосиедад в първия кръг, днес възпитаниците на Ерик тен Хаг надделяха при визитата си на Шериф. Англичаните се наложиха с 2:0, а головете бяха дело  на Джейдън Санчо и Кристиано Роналдо, който се разписа от дузпа през първата част.

Това бе последният мач за „червените дяволи” за този месец. Следващия сблъсък за тима от Манчестър е срещу градския съперник Манчестър Сити на 2 октомври във Висшата лига. Няколко дни по-късно Юнайтед се изправя срещу аутсайдера в група Е на Лига Европа – Омония. Кипърският състав все още няма нито една спечелена точка след първите два мача от надпреварата.

Домакините от Шериф започнаха смело мач и в началните минути се опитаха да създадат проблеми на своя противник. Класата на гостите обаче се оказа твърде голяма за домакините, които допуснаха попадение още в 17-ата минута.

Ранният гол определено разколеба домакините, а гостите успяха да вземат своето без особени трудности. В края на първата част „червените дяволи” стигнаха до дузпа, която бе превърната в гол.

През втората част Юнайтед не постави под никакво съмнение превъзходството си и заслужено се поздрави с крайния успех.