Манчестър Юнайтед победи с 1:0 Реал Бетис във втория мач от осминафиналите. Така "червените дяволи" продължават към четвъртфиналите с общ успех 5:1 след победа с 4:1 на "Олд Трафорд".

Маркъс Рашфорд пък донесе минималната победа в реванша с гол в 56-ата минута.

Gulliver/GettyImages
29 снимки

Още преди изминаването на 20 секунди игрово време, Манчестър Юнайтед погледна към вратата на Бетис. "Червените дяволи" атакуваха отдясно, където пред Рашфорд имаше много пространство. Центрирането му обаче бе разочароващо.

Хуанми получи отличен извеждащ пас в 8-ата минута. Той успя да надбяга Магуайър и да стреля покрай Де Хеа, ударът му по земя обаче мина встрани и от вратата на "червените дяволи". Три минути след това Хоакин бе близо до гола. 41-годишният футболист на Бетис нанесе мощен изстрел от границата на наказателното поле, а шутът му срещна гредата.

В 19-ата минута Бруно Фернандеш опита изстрел от сериозна дистанция, но прати топката високо над вратата. Минута след това Рашфорд получи добра топка в пеналтерията на Бетис и стреля, но право в ръцете на стража Руи Силва. Оказа се, че Рашфорд е бил и в засада.

Хуанми получи нов страхотен шанс да реализира. В 32-ата минута той бе изведен в наказателното поле на Манчестър Юнайтед. Последва изстрел, който обаче бе спасен от Де Хеа, който бързо излезе напред, за да скъси разстоянието. Хуанми получи втори шанс да стреля, този път с глава и от трудна позиция. Нападателят на Бетис не успя да намери целта.

В самия край на първото полувреме дойде и най-чистата възможност за "червените дяволи". То стана факт след прекрасно центриране в наказателното на севилци. Топката беше избита, а Фекундо Пелистри пробва директен изстрел от въздуха. Той не уцели добре топката, която се озова в напречния стълб, където и Вут Вегхорст успя да добави, но играч на Бетис изчисти от голлинията, за да запази нулевото равенство.

Второто полувреме започна силно за "червените дяволи". В 53-ата минута Руи Силва направи ключова намеса, за да спаси севилци от попадение. Само минута по-късно и Де Хеа блесна с невероятна намеса. Стражът на Манчестър Юнайтед спаси с една ръка удара с глава на Айосе Перес след корнер.

Маркъс Рашфорд също пропиля отлична възможност. Той получи във вътрешността на наказателното поле на Бетис и нанесе изстрел високо над вратата. В 56-ата минута обаче Рашфорд поправи грешката си след изстрел извън пеналтерията на испанския тим. Руи Силва не успя да стигне до топката и само я изгледа как влиза в мрежата му.

Марсел Забитцер бе близо до това да се разпише, малко след като се появи в игра в 60-ата минута. Руи Силва обаче го отказа с добра намеса. Двадесет минути след това друг от влезлите като резерва - Джейдън Санчо, имаше шанс да вкара, но не уцели целта, а след това бе отсъдена и засада при подаването към него.

В 86-ата минута Хуанми пропиля добра голова възможност. Той получи топка в пеналтерията на "червените дяволи", но не успя да си я поеме добре и да стреля, вместо това защитниците на гостите се справиха и отнеха. Минута след това Пецела опита шут извън наказателното поле, но бе блокиран.