Манчестър Юнайтед и Реал Сосиедад завършиха 0:0 в мач-реванш от 1/16-финалите на Лига Европа. Интригата за крайния победител бе убита още в първия двубой, който завърши с победа 4:0 за "червените дяволи".

Домакините започнаха във вихрено темпо и още в 3-ата минута пред Марсиал се откри добра възможност, но ударът му беше блокиран от защитник. Тимът от Сосиедад обаче се окопити и бързо изравни играта. Първият шанс бе за Александър Исак, който не успя да намери пролука за стрелба.

В 13-ата минута гостите получиха правото да изпълнят дузпа, но капитанът Микел Оярсабал не можа да уцели вратата. 11-метровият наказателен удар бе отсъден за нарушение на Даниел Джеймс. Пропускът не притесни испанците, а ги мотивира още повече и в следващите две минути на два пъти притесниха отбраната на "червените дяволи". Първо Линдельоф изби пред връхлитащия Исак, а след това изневери мерникът на Гевара.

Последваха силни минути за "червените дяволи" и баските се огънаха. В 22-ата минута Антони Марсиал стреля опасно, но Алехандро Ремиро беше подготвен и спаси. 120 секунди по-късно Фред върна към Бруно Фернандеш, който с перфектен удар извън наказателното поле нацели напречната греда. В 36-ата минута Фернандеш сложи топката на главата на Джеймс, но ударът му бе спасен от Ремиро, а след това Горосабел не позволи да има добавка.

След почивката в игра за Манчестър влезе Маркъс Рашфорд и още в 48-ата минута той изпълни пряк свободен удар в стил "Клистиано Роналдо", но топката мина на педя от левия стълб на Ремиро. Две минути след това напречната греда спаси Юнайтед след удар с глава на Геваро. Атаките към двете врати продилжиха и Мейсън Гринууд бе близо до откриване на резултата в 56-ата минута. Халфът на домакините се промуши между бранителите и от малък ъгъл не уцели вратата.

В 63-ата минута домакините най-сетне отбелязаха гол чрез Аксел Туанзебе, но попадението беше отменено след намесата на ВАР. Реферът получи сигнал, че Викор Линдельоф е извършил нарушение преди топката да стигне до Туанзебе, който остана много разочарован, тъй като това щеше да бъде първото му попадение за Манестър Юн.

Резервата на гостите Баутиста Оргийес пропусна да открие в 74-ата минута, след като Линдельоф го изпревари и изби в корнер. Веднага след това в състава на "червените дяволи" се появи 17-годишният Шола Шортайър, който дебютира в евротурнирите само няколко дни след първия си мач във Висшата лига.

МАНЧЕСТЪР ЮН - РЕАЛ СОСИЕДАД 0:0

Манчестър Юн: 26. Хендерсън, 29. Уан-Бисака, 2. Линдельоф, 3. Баи, 27. Алекс Телеш, 31. Матич, 17. Фред, 21. Джеймс, 11. Гринууд, 18. Бруно Фернандеш, 9. Марсиал
Треньор Оле-Гунар Солскяер

Реал Сосиедад: 1. Ремиро, 18. Горосабел, 5. Зубелдия Елорса, 15. Саньон, 12. Муньос, 36. Зубименди, 16. Гевара, 8. Мерино, 11. Янузай, 19. Исак, 10. Оярсабал