Отборът на Манчестър Юнайтед победи Реал Мадрид с 2:1 в мач от турнира International Champions Cup в Маями и така нанесе поражение на испанския гранд в дебюта на новия му треньор Жулен Лопетеги.

Това бе трети, последен мач за английския тим в надпреварата. Юнайтед записа общо две победи и едно поражения.

Съставът, воден от мениджъра Жозе Моуриньо ще играе контрола срещу Байерн Мюнхен в Германия на 5-и август.

Тимът на Реал пък продължава участието си в International Champions Cup и му предстоят двубои с Ювентус и Рома, съответно на 5-и и 8-и август.

Защо новият треньор на Реал изгаря от нетърпение?

И трите гола в мача в Маями паднаха през първото полувреме, като Манчестър Юнайтед поведе с 2:0 още в първите 30 минути на срещата.

Алексис Санчес изведе „червените дяволи” напред с попадение за 1:0 в 18-ата минута на мача след асистенция на Матео Дармиан.

В 27-ата минута Санчес подаде на Андер Ерера, който покачи на 2:0.

За Юнайтед на вратата бе Давид Де Хеа, който бе преодолян от Карим Бензема в третата минута добавеното време на първата част. Бензема намали на 1:2 след като зесече центриране на Тео Ернандес.

Въпреки преимуществото си през второто полувреме „белият балет” не успя да стигне до равенството срещу Манчестър Юнайтед.