Атакуващият футболист на Манчестър Юнайтед Антони Марсиал отпадна от състава на Франция за предстоящите евроквалификации на световния шампион.

Марсиал получи травма в коляното по време на четвъртфинала с Уулвърхемптън Уондърърс за ФА Къп в събота вечер. Въпреки травмата, Марсиал изигра пълни 90 минути при загубата с 1:2 на „Молиню”. 23-годишният футболист стартира за пръв път за „червените дяволи” от първата минута от месец насам, след като лекуваше друга травма от първия мач с ПСЖ за Шампионската лига.

След като е направен обстоен преглед на коляното му е било взето решение Марсиал да не пътува за Франция, на който му предстои мачове с Молдова и Исландия за квалификациите на EURO 2020.

Тома Лемар от Атлетико Мадрид е повикан от селекционера Дидие Дешан, за да замени бившия футболист на Монако.