Манчестър Сити надделя с 2:0 като гост над Манчестър Юнайтед в ½-финален сблъсък за Купата на Лигата. Попаденията за „гражданите“ отбелязаха Джон Стоунс и Фернандиньо.

По този начин възпитаниците на Пеп Гуардиола се класират на четвъртия си пореден финал в турнира. Там те ще срещнат Тотнъм, който снощи се справи с Брентфорд.

След изключително оспорвано първо полувреме, изпълнено с тактическо надлъгване, през втората част „гражданите“ се оказаха по-настоятелният и ефективен отбор и заслужено стигна до крайния успех.

Getty Images/Gulliver
16 снимки

В 9-ата минута Мактоминей намери непокрития пред наказателното поле Фернандеш и стреля опасно с десния крак, но Стефан се разтегна максимално и спаси.

В 13-ата минута Де Бройне се озова сам на сходна позиция след пас от фланга на Стърлинг и без забавяне шутира, но удари дясната греда.

13 минути по-късно Хари Магуайър се извиси над всички в наказателното после след ъглов удар, но опитът му за гол бе неточен.

В 34-ата минута Марсиал подаде на Мактоминей фронтално, но мерникът на шотландеца му изневери.

В последните секунди на първата част Марез отправи далечен изстрел към левия ъгъл на Хендерсън, но топката мина встрани.

В 50-ата минута Джон Стоунs откри резултата след изпълнение на свободен удар, при който англичанинът бе изпуснат от Люк Шоу в пеналтерията на втора греда.

В 57-ата минута Стърлинг отклони с глава след подаване от фланга, но Хендерсън спаси.

5 минути след това Марез завърши с брилянтно изпълнение контраатака на Сити, ала Хендерсън показа котешки рефлекс и запази интригата жива.

В 64-ата минута Хари Магуайър отново изпревари всички след ъглов удар, но пак не намери целта.

В 72-ата минута Погба видя Фернандеш, който бе изпуснат сам-самичък в наказателното поле, но португалецът изпрати коженото кълбо в аут.

Фернандиньо сложи точка на спора в 83-ата минута, след като Уан-Бисака изчисти след корнер точно в краката на бразилеца, който от воле препарира Хендерсън за 0:2.

Манчестър Юнайтед: Дийн Хендерсън, Аарън Уан-Бисака, Виктор Линдельов, Хари Магуайър, Люк Шоу, Пол Погба, Фред (Ван де Беек 87'), Скот Мактоминей (Мейсън Грийнууд 75'), Бруно Фернандеш, Маркъс Рашфорд, Антони Марсиал

Резерви: Давид де Хеа, Алекс Телес, Ерик Баий, Аксел Туанзебе, Даниел Джеймс, Хуан Мата, Неманя Матич, Дони ван де Беек, Мейсън Грийнууд

Мениджър: Оле Гунар Солскяер

Манчестър Сити: Зак Стефен, Жоао Кансело (жълт картон), Джон Стоунс, Рубен Диас, Олександър Зинченко, Фернандиньо (жълт картон), Илкай Гюндоган, Кевин де Бройне, Рияд Марез (Родри 79'), Фил Фоудън, Рахим Стърлинг

Резерви: Джеймс Трафорд, Кайл Уокър, Габриел Жезус, Серхио Агуеро, Родри, Бенджамин Менди, Феликс Нмеча, Тейлър Харлууд-Белис, Люк Мбете

Мениджър: Хосеп Гуардиола

Стадион: "Олд Трафорд", Манчестър

Главен съдия: Мартин Аткинсън