Голямото английско дерби между Ливърпул и Манчестър Юнайтед не предложи очакваното зрелище и завърши 0:0. Вместо голове и положения, двата гранда се задоволиха с постен футбол, в който домакините определено бяха по-добрият отбор на терена. Те обаче така и не намериха пътя към вратата на съперника и така двата тима поделиха по точка.

Първото голямо положение за гол в дербито дойде в 34-ата минута.  След корнер атаката на мърсисайдци продължи към Фирмино отляво, бразилецът класно се справи с отбраната и подаде към Жоел Матип. Бранителят стреля от въздуха, но Давид де Хеа спаси по феноменален начин с крак. След това Мохамед Салах също пропусна при добавката.

В 44-ата минута пък близо до попадението бяха „червените дяволи”. Ромелу Лукаку се справи перфектно, за да овладее лош пас на границата на наказателното поле и стреля опасно. Симон Миньоле обаче внимаваше и се справи.

Второто полувреме определено бе по-слабото откъм игра. В него Ливърпул игра доста по-добре от съперника, който предимно се бе концентрирал в дефанзивни действия. Натискът на мърсисайдци обаче бе прекалено хаотичен и на практика не доведе до почти никакви опасности пред вратата на Де Хеа.

След разделените точки, Юнайтед остава поне временен лидер с 20 точки. Ливърпул е на шеста позиция с 13.

Стартовите състави:

Ливърпул: Миньоле, Ловрен, Матип, Гомес, Джам, Хендерсън, Вайналдум, Коутиньо (79' Стъридж), Фирмино (87' Соланке) и Салах (78' Окслейд-Чембърлейн).

Манчестър Юнайтед: Де Хеа, Валенсия, Смолинг, Джоунс, Дармиан, Ерера, Матич, Йънг (90'+3 Линдельоф), Мхитарян (63' Мхитарян), Марсиал (65' Рашфорд), Лукаку