Отборът на Манчестър Юнайтед допусна нова грешна стъпка в битката за класиране в топ 4, след като стигна само до равенство от 1:1 като гост на Бърнли в двубой от 24-ия кръг на английската Висша лига. Пол Погба откри резултата в 18-ата, но Джей Родригес изравни в 47-ата минута, което се оказа и последното попадение в мача.

През първото полувреме пък бяха отменени два гола на сметката „червените дяволи“ след проверка със системата ВАР. Първият беше отменен заради засада, докато втория – заради нарушение в атака.

Gulliver/GettyImages
100 снимки

Ман Юнайтед изигра две коренно различни полувремена. През първата част те доминираха изцяло и можеха да водят с два или три гола разлика, но две попадения им бяха отменени, а сериозен пропуск направи и Единсон Кавани. През второто полувреме обаче Бърнли излезе преобразен и много бързо изненада "червените дяволи" и изравни. Последва натиск на домакините, които дори можеха да стигнат и до пълния обрат. В крайна сметка обаче срещата завърши без победител.

Бърнли остава на последното място, но с актив от 14 точки, като изостава на четири от спасителната зона. Тимът обаче е с четири двубоя по-малко, тъй като редица техни срещи бяха отменени в последните седмици. Ман Юнайтед пък отново е извън четворката, като заема петата позиция с 39 точки, с една по-малко от Уест Хем. В следващия кръг "виненочервените" приемат Ливърпул, докато "червените дяволи" домакинстват на Саутхемптън.

Домакините бяха в серия от две поредни равенства в първенството преди този мач, а мениджърът Шон Дайш бе направил две промени в своя тим. Джей Родригес и Джон Браунхил заеха местата на Дейл Стивънс и Аарън Ленън. Атаката на тима пък бе водена от новото попълнение Ваут Вегхорст, който бе привлечен от Волфсбург.

Мениджърът на „червените дяволи“ Ралф Рангник също направи две промени в стартовата единайсеторка в сравнение със загубата от Мидълзбро за ФА Къп. Давид Де Хеа и Единсон Кавани започнаха от първата минута за сметка на Кристиано Роналдо и Дийн Хендерсън.

КЛАСИРАНЕ ВЪВ ВИСШАТА ЛИГА / ПРОГРАМА / РЕЗУЛТАТИ

Гостите започнаха по-добре двубоя и наложиха териториален натиск още в първите минути, но сериозни опасности пред вратата на Ник Поуп липсваха.

В 11-ата минута обаче „червените дяволи“ отбелязаха попадение. Тогава Бруно Фернандеш центрира в наказателното поле от свободен удар, където Джемйс Тарковски изпусна Рафаел Варан, а французинът нанесе точен удар с глава в далечния ъгъл. Голът обаче беше прегледан от  системата ВАР и бе отменен заради засада на капитана Хари Магуайър, който, според рефера Майк Дийн, е повлиял в ситуацията.

Ман Юнайтед продължи да е по-активният отбор успя да излезе напред в резултата в 18-ата минута. Маркъс Рашфорд изведе зад гърба си отляво в наказателното поле Люк Шоу, който пусна успореден на голлинията пас, а топката беше засечена от Пол Погба. Французинът нанесе силен удар в горния ляв ъгъл на безпомощния Поуп – 0:1.

Три минути по-късно втори гол за „червените дяволи“ беше отменен. Джейдън Санчо комбинира с Шоу, който центрира на далечната греда. Там Рашфорд овладя и пусна пас в малкото наказателното поле за Единсон Кавани. Той обаче беше изпреварен от Бен Мий, който засече топката в собствената си врата. Попадението обаче отменено заради нарушение на Погба в наказателното поле при центрирането на Шоу.

В 33-ата минута гостите бяха много близо до удвояване на резултата. Санчо получи от Фернандеш и напредна отляво, след което пусна подаване отново за Шоу. Английският национал центрира на далечната греда, където Кавани беше оставен съвсем сам и засече с глава от около метър пред вратата, но Поуп се придвижи бързо и направи феноменално спасяване.

Бърнли стартира втората част по възможно най-добрия начин и с първата си голова ситуация у спяха да изравнят резултата. В 47-ата минута Ашли Уестууд комбинира с Ваут Вегхорст в половината на Юнайтед, след което нидерландецът се измъкна с едно докосване от Магуайър и Скот МакТоминей. Последва извеждащ пас за Джей Родригес отляво в наказателното поле, а нападателят не сбърка останал очи в очи с Давид Де Хеа – 1:1.

Голът даде сериозен импулс на домакините, които можеха дори да стигнат до пълния обрат в 52-ата минута. Тогава Вегхорст стреля прекрасно с десния крак от дистанция, като топката се насочваше към долния десен ъгъл на Де Хеа, който обаче направи уникално спасяване с една ръка.

Бърнли продължи с натиска си и в 61-ата минута Дуайт МакНийл направи отличен пробив в половината на гостите, след което комбинира с Вегхорст вдясно в наказателното поле. Нападателят стреля силно, но от външната страна на мрежата.

Две минути след това самият МакНийл нанесе удар от дистанция, но право в ръцете на Де Хеа.

В 68-ата минута в игра за Ман Юнайтед се появи Кристиано Роналдо, който замени Единсон Кавани. В състава на Бърнли пък Аарън Ленън смени контузилия се Максуел Корне.

"Червените дяволи" вдигнаха леко оборотите и в 78-ата минута Рашфорд получи отляво от Бруно, след което влезе в наказателното поле, справи се с двама играчи на Бърнли и пусна пас на първа гледа, където Варан отигра технично с пета, но Поуп се отличи с брилянтна намеса и изби в корнер. След неговото изпълнение Роналдо стреля с глава, но над вратата.

До края на срещата Ман Юнайтед натисна в търсене на победен гол, който обаче така и не падна. В добавеното време удари на Роналдо и резервата Джеси Лингард бяха блокирани, докато изстрел с глава на Магуайър прелетя покрай вратата. По този начин двубоя завърши без победител.

FT | БЪРНЛИ – МАНЧЕСТЪР ЮНАЙТЕД  1:1

0:1 Пол Погба 18'

1:1 Джей Родригес 47'