Манчестър Юнайтед победи Кристъл Палас с 2:1 в двубой от Висшата лига, с който приближи на три точки своя градски съперник Манчестър Сити.

„Червените дяволи“ събраха 42 пункта, докато „гражданите“ са с 45, но и мач пасив (утре, 5 февруари, срещу Тотнъм).

Бруно Фернандеш откри от дузпа рано-рано, а Маркъс Рашфорд с дежурния си гол удвои в 63-ата минута. В средата на втората част Каземиро си изкара глупав червен картон, който получи след като хвана съперник за гушата.

Джефри Шлуп пък сгъсти облаците над Юнайтед в 77-ата минута, връщайки едно попадение, но до второ такова не се стигна и колосът от Манчестър грабна ценните три пункта.

Gulliver/GettyImages
46 снимки

Не отне много време на домакините да открият резултата. Люк Шоу получи страхотен пас в коридор в наказателното поле и моментално опита да оправи центриране около малкия пеналт. Там обаче Уил Хюз пресрещна топката с ръка при едно последвало центриране на Рашфорд и след видео консултация с ВАР бе отсъдена дузпа за "червените дяволи". Бруно Фернандеш застана зад топка и излъга Висенте Гуаита, за да даде преднина на своите - 1:0.

Юнайтед можеше на бърза ръка да поведе и с 2:0, но Гуаита спаси опасен удар с глава на Вегхорст, а при последвалото разбъркване Рашфорд не успя да преодолее купа от играчи.

В средата на полувремето Рашфорд се отскубна от обраната на Палас и опита удар, но Гуаита се намеси.

Юнайтед вдигна много оборотите още с началото на второто полувреме, но в първите му минути така и не стигаше до чист шанс.

След малко повече от час астрономичеко време чаканият втори гол падна, а негов автор стана Маркъс Рашфорд .Английският национал засече от броени метри подаване по земя на Люк Шоу, което дойде след продължително разиграване от страна на домакините - 2:0.

Минути след втория гол за Юнайтед, положението на тима от розово придоби леко по-сиви нюанси. Край тъчлинията се получи истинско меле с участието на двата отбора, след което Каземиро бе изгонен. Основание за червения картон на бразилеца стана негова агресивна проява, в която хвана с две ръце за гушата съперник.

Почти веднага се усети живецът в играта на лондончани, след като останаха с човек повече. Де Хеа показа невероятен рефлекс при удар на Дукуре, отразявайки в корнер. При изпълнението на ъгловия удар обаче испанецът нямаше какво да направи и Джефри Шлуп, макар и малко случайно, засече във вратата му за 2:1.

FT / Манчестър Юнайтед - Кристъл Палас 2:1

1:0 Бруно Фернандеш 6` (д)

2:0 Маркъс Рашфорд 63`

2:1 Джефри Шлуп 77`

Манчестър Юнайтед: Давид де Хеа, Аарън Уан-Бисака, Рафаел Варан, Лисандро Мартинес, Люк Шоу, Бруно Фернандеш, Каземиро, Фред, Антони, Вут Вегхорст, Маркъс Рашфорд

Мениджър: Ерик тен Хаг

Кристъл Палас: Висенте Гуаита, Натаниел Клайн, Крис Ричардс, Марк Гуехи, Тайрик Мичъл, Шейк Дукуре, Уил Хюз, Джордан Аю, Майкъл Олисе, Джефри Шлуп, Одсон Едуардс

Мениджър: Патрик Виера