След трудната победа с 2:1 над Борнемут във Висшата лига мениджърът на Манчестър Юнайтез Жозе Моуриньо не беше никак пестелив откъм критики по адрес на своите играчи. Португалецът без грам жал описа целия си отбор със словосъчетанието „дефанзивен ужас”.

Гол на Маркъс Рашфорд в добавеното време спаси „червените дяволи” от загуба на точки и оформи пълния им обрат в срещата. В същото време Борнемут, който поведе в резултата още в 10-ата минута чрез Калъм Уилсън, изпусна безчет положения пред вратата на Давид де Хеа.

„Да завършим 1:1 на полувремето, когато трябваше да губим с 2:5 или 2:6 – оказахме се истински късметлии, защото бяхме слаби”, коментира Моуриньо.

„Дефанзивен ужас. Абсолютно ужасни. А когато казвам „дефанзивно”, не говоря само за бранителите, визирам целия отбор. Като колектив не пресирахме, не изпълнихме всичко това, над което работихме през седмицата. Чувствах се по начин, че когато хората гледат как играем в този мач, няма да повярват, че цяла седмица сме тренирали здраво. Първото ни полувреме беше бедствие.”

„След почивката беше тъкмо обратното. Създадохме много шансове, пресирахме високо. Имахме много повече агресия, интензивност, намерения. Заслужавахме да вкараме далеч преди продължението. В крайна сметка голът на Рашфорд ни донесе важни точки”, допълни Специалния.

Успехът беше първият за Юнайтед при гостуване във Висшата лига от септември насам. През седмицата „червените дяволи” имат изключително отговорна визита срещу Ювентус в Шампионската лига.