Манчестър Юнайтед не показа никаква милост и разгроми третодивизонния Барнзли с резултат 7:0 в двубой от 1/16-финалите на турнира за Купата на лигата. "Червените дяволи" решиха мача още през първата част, когато отбеляза три попадения чрез Маркъс Рашфорд, който откри резултата в 16-ата, а Антони удвои от дузпа в 35-ата минута. Алехандро Гарначо оформи класиката във втората минута от добавеното време.

След почивката паднаха още цели четири гола, като именно аржентинецът отбеляза второто си попадение в 49-ата, преди Рашфорд също да с разпише за втори път в 58-ата минута. Кристиан Ериксен ознаменува добрата си игра също с два гола в 81-ата и 85-ата минута, с които оформи крайния резултат.

Снимки: Gulliver/GettyImages
26 снимки

Този резултат е отлична новина за Ман Юнайтед и неговия мениджър Ерик тен Хаг, които бяха подложени на сериозни критики заради представянето си от началото на сезона. В последните си два мача, обаче, 20-кратните шампиони реазириха десет безответни попадения и паказаха наченки, че оставят лошите резултати зад гърба си. Сега за "червените дяволи" предстои коварно гостуване на Кристъл Палас във Висшата лига, а след това приемат Твент в първия си мач от Лига Европа.

Мениджърът на Манчестър Юнайтед - Ерик тен Хаг, очаквано прави много промени в своя тим и дава възможност на играчите, които получават по-малко игрово време, да стартират двубоя. На вратата застана Алтай Байъндър, който ще изиграе едва втория си мач за тима. Пред него в защитата бяха Диого Далот, Хари Магуайър, Джони Еванс и Тоби Колиър на левия бек, което беше интересно решение. Каземиро носеше капитанската лента в центъра, като до него действаше новото попълнение Мануел Угарте, който записа първи старт за отбора. По крилата нападаха Антони и Алехандро Гарначо, а Кристиан Ериксен беше поставен зад Маркъс Рашфорд на върха на нападението.

Манчестър Юнайтед Барнзли

източник: Sofascore.com

Гостите започнаха смело срещата и опита няколко центрирания, които се оказаха неуспешни. В петата минута, обаче, топката бе опасно отклонена към вратата на вратаря на Манчестър Юнайтед Алтай Байъндър, но все пак не попадна в мрежата

„Червените дяволи“ постепенно установиха контрол върху двубоя и се настаниха в половината на своя съперник. В десетата минута Маркъс Рашфорд преодоля двама противници и стреля в близкия ъгъл, но топката излезе в корнер.

Малко след това последва лошо изчистване на бранител на домакините след изпълнение на статично положение за Юнайтед, но Рашфорд не се възползва и стреля на два пъти неуспешно.

Все пак Ман Юнайтед откри резултата в 16-ата минута, когато Алехандро Гарначо намери именно Рашфорд с прецизно диагонално подаване напълно сам отдясно в половината на Барнзли. Юношата на клуба преодоля Марк Робъртс в наказателното поле и с прецизен силен удар в далечния ъгъл прати топката във вратата на Гейбриъл Слонина за 1:0.

Домакините продължиха да натискат, а Диого Далот се включваше много добре отдясно. Именно при една от тези ситуации, в 34-ата минута, португалецът намери с подаване Антони, чийто удар от добра позиция бе блокиран.

Само минута по-късно „червените дяволи“ получиха право да изпълнят дузпа. Тогава Рашфорд, изнесъл се на дясното крило, намери великолепно с подаване в перспектива Антони, който бе набрал скорост. Бразилецът пое и опита да преодолее вратаря Габриел Слонина, който го фаулира. Именно Антони получи правото да изпълни 11-метровия удар и реализира безпроблемно за 2:0.

В 38-ата минута капитанът Каземиро стреля с левия крак от дъгата пред наказателното поле, но право в ръцете на Слонина.

Третото попадение за Юнайтед не закъсня и падна още преди края на полувремето – във втората минута от добавеното време. Тогава Каземиро пресече подаване в половината на Барнзли и подаде за Рашфорд отляво. Англичанинът влезе между няколко бранители в наказателното поле, кълбото му бе избито, но Гарначо се ориентира най-бързо и бутна топката с десния крак в далечния ъгъл за 3:0.

Четири минути след почивката Юнайтед вкара и четвърти гол. Домакините отнеха топката в своята половина, а Рашфорд комбинира с Кристиан Ериксен, който с едно докосване с десния крак изведе по прекрасен начин Гарначо зад защитата. Аржентинецът показа скоростта си и останал сам срещу вратаря в наказателното поле го преодоля елегантно, пращайки топката по тревата в долния му ляв ъгъл за 4:0.

Само две минути след това Маркъс Рашфорд получи възможност да стреля много опасно от фал от около 25 метра, но вратарят Слонина успя да избие.

„Червените дяволи“ се забавляваха и в 58-ата минута реализираха дори и пето попадение във вратата на Барнзли. Джош Ърл сбърка при изнасянето на топката в своята половина и подаването му беше пресечено от Алехандро Гарначо, който веднага с десния крак изведе Рашфорд отляво в наказателното поле. Англичанинът също не се забави и с първото си докосване с левия крак прати елегантно топката покрай Слонина в близкия му ъгъл – 5:0.​

В 69-ата минута Ман Юнайтед направи грандиозен пропуск. Бруно Фернандеш комбинира с Гарначо в половината на Барнзли, който след това изведе Антони отдясно в наказателното поле. Бразилецът изчака включването на Бруно зад себе си и пусна топката към него, а португалецът центрира към непокрития Гарначо, който, обаче, от около 6-7 метра стреля с десния крак над вратата в аут.

Девет минути преди края на редовното време домакините отбелязаха шести гол. „Червените дяволи“ организираха бърза контраатака, след като Каземиро отне топката в своята половина и комбинира с Кристиан Ериксен. Датчанинът намери Гарначо отляво, а той намери още по-напред  Бруно Фернандеш на левия фланг. Португалецът центрира успоредно по земя, а нахлуващият от втора позиция Ериксен засече на първа греда за 6:0.

В 85-ата минута отново Ериксен беше в прегръдките на своите съотборници, след като реализира и той второто си попадение в мача. Юнайтед разигра добре отдясно, когато Бруно Фернандеш отигра с пета подаване в наказателното поле за Джошуа Зиркзее, който пък върна на португалеца. Бруно веднага комбинира с Ериксен, а датчанинът нанесе неспасяем удар с десния крак в долния десен ъгъл на Слонина – 7:0.​

До края не се случи нищо по-интересно и Манчестър Юнайтед постигна страхотна победа и продължава към 1/8-финалите за Купата на лигата.

FT  | МАНЧЕСТЪР ЮНАЙТЕД – БАРНЗЛИ  7:0

1:0 Маркъс Рашфорд 16'

2:0 Антони (дузпа) 35'

3:0 Алехандро Гарначо 45+2'

4:0 Алехандро Гарначо 49'

5:0 Маркъс Рашфорд 58'

6:0 Кристиан Ериксен 81'

7:0 Кристиан Ериксен 85'