Манчестър Юнайтед загуби с 0:2 от Манчестър Сити на „Олд Трафорд“ и по този начин „червените дяволи“ направиха още по-трудна задачата си за класиране в топ 4 на Висшата лига и участие в Шампионска лига през следващия сезон.

В момента Манчестър Юнайтед се намира в най-лошата си серия от 1962 година насам. Отборът загуби седем от последните си девет мача във всички надпревари.

В този период Манчестър Юнайтед е допуснал 20 гола в своята врата и е успял да вкара едва 6 попадения.

Манчестър Юнайтед се намира на шесто място в класирането, а в неделя посреща Челси в директен сблъсък за четвъртото място във Висшата лига на „Олд Трафорд“. „Червените дяволи“ изостават на три точки от лондончани, които в момента се намират на четвърто място, но имат и значително по-лоша голова разлика от тях.