Манчестър Юнайтед постигна категоричен успех с 4:0 при домакинството си на Кристъл Палас от седмия кръг на Висшата лига, който се игра на „Олд Трафорд“. Маруан Фелаини вкара два гола за победата на „червените дяволи“, а по един добавиха Хуан Мата и Ромелу Лукаку.

Манчестър Юнайтед поведе още в 3-та минута. Маркъс Рашфорд преодоля един футболист, след което нахлу в наказателното поле на гостите и подаде към Хуан Мата, а той с премерен удар вкара във вратата на Уейн Хенеси.

Кристъл Палас можеше да изравни резултата в 8-та минута, когато Йоан Кабай центрира от фаул в наказателното поле на Манчестър Юнайтед, където Мамаду Сако стреля с глава, но над напречната греда в аут.

Гостите организираха много добра атака в 32-та минута, когато Йоан Кабай пусна извеждащ пас към Бакари Сако, който излезе на много добра позиция и стреля, но Давид де Хеа успя да спаси.

Манчестър Юнайтед удвои своята преднина в 35-та минута. Ашли Йънг центрира в наказателното поле на гостите, където Маруан Фелаини бе оставен непокрит и отблизо засече топката във вратата на Уейн Хенеси.

Крис Смолинг можеше да вкара трети гол в 41-та минута. След центриране от корнер в наказателното поле на Кристъл Палас Смолинг стреля с глава, но на сантиметри встрани от левия стълб на вратата на Уейн Хенеси.

Манчестър Юнайтед започна силно второто полувреме и в 46-та минута Маркъс Рашфорд стреля, но топката рикошира в защитник и премина над напречната греда в корнер.

Домакините реализира трето попадение в 49-та минута, когато Маркъс Рашфорд центрира от фаул в наказателното поле на Кристъл Палас, след което Маруан Фелаини изпревари Уейн Хенеси и с глава вкара топката във вратата му.

Футболистите на Кристъл Палас имаха претенции за дузпа в 50-та минута. Бакари Сако получи с гръб пас на границата на наказателното поле на Манчестър Юнайтед, след което се обърна и навлезе, но падна след съприкосновение с Крис Смолинг. Съдията Майк Дийн показа, че няма основание да свири дузпа за „червените дяволи“.

Ашли Йънг отправи опасен удар в 58-та минута, но Уейн Хенеси.

Манчестър Юнайтед направи невероятен пропуск в 71-та минута, когато Ромелу Лукаку финтира Мамаду Сако в наказателното поле на Кристъл Палас и стреля, но встрани от десния стълб на вратата на Уейн Хенеси.

Андер Ерера пусна перфектен пас към Антони Марсиал в 81-та минута. Французинът излезе сам срещу Хенеси, но вратарят спаси.

Манчестър Юнайтед отбеляза четвърти гол в 86-та минута, когато Антони Марсиал центрира в наказателното поле на гостите, където Джеси Лингард пропусна топката, а Ромелу Лукаку отблизо я вкара във вратата на Уейн Хенеси.

Манчестър Юнайтед събра актив от 19 точки, докато Кристъл Палас продължава е последен с 0 и без отбелязан гол.