Манчестър Юнайтед победи Фулъм с 3:1 в четвъртфинален мач от ФА Къп. Така "червените дяволи" ще срещнат Брайтън на 1/2-финалите в спор за място на финала в турнира.

Александър Митрович изведе напред гостите в 52-ата минута на срещата. Бруно Фернандеш възстанови равенството в 75-ата минута с гол от дузпа. Фулъм остана с двама човека по-малко. Само две минути по-късно Забитцер донесе пълния обрат. Крайният резултат бе оформен от Бруно Фернандеш дълбоко в продълженията на двубоя.

Gulliver/GettyImages
65 снимки

Фулъм погледна към вратата на "червените дяволи" в 8-ата минута. Уилиан опита изстрел от далечна дистанция, който обаче не затрудни Де Хеа, тъй като топката прелетя далеч от целта.

В 13-ата минута пък Вут Вегхорст нанесе точен удар, но той бе в средата на вратата и Бернд Лено улови без проблеми. Десет минути след това Маркъс Рашфорд отправи опасно центриране във вътрешността на наказателното поле на Фулъм, а с топката на сантиметри се разминаха Вегхорст и Забитцер.

В 25-ата минута пък Александър Митрович се озова на земята в пеналтерията на "червените дяволи" след сблъсък с Лисандро Мартинес. Нападателят поиска дузпа, но съдията бързо показа, че такава няма да има. Именно сърбинът успя да отправи удар с глава след изминаването на половин час игра, но топката отново премина покрай вратата на Де Хеа.

Манчестър Юнайтед стигна до отлична възможност в добавеното време на първото полувреме, когато Лисандро Мартинес намери Вут Вегхорст с дълго подаване, а той пусна към Мактоминей. Неговият изстрел обаче бе блокиран.

Втората част започна добре за Фулъм. Четири минути след подновяването на играта Уилиан пробва шут от дистанция, при който Де Хеа трябваше да се намеси страхотно, за да запази нулевото равенство.

В 50-ата минута пък Александър Митрович откри резултата след разбъркване при корнер. Топката бе отклонена към нападателя от негов съотборник, а той не сбърка от близо и прати топката в мрежата на "червените дяволи".

Александър Митрович бе близо до това да удвои преднината на Фулъм и то на два пъти в 66-ата минута. Сръбският нападател стреля с глава след корнер, а Де Хеа се намеси отлично, за да извади топката. След това последва ново центриране, което отново завърши с удар с глава на Митрович, като този път топката мина встрани от вратата.

Две минути след Санчо опита изстрел от ръба на наказателното поле, а шутът му прелетя далеч от целта. Антони изведе именно Санчо в 70-ата минута, а той успя да финтира и Бернд Лено, което го остави сам срещу опразнената врата. Санчо нанесе изстрел, а в последния момент на голлинията се появи Уилиан, който изби, но с ръка, което накара главният съдия да действа. Той отсъди дузпа и даде на Уилиан директен червен картон. Александър Митрович побесня и влезе в разправия със съдията и си заслужи червен картон. Изгонен бе и треньорът на Фулъм Марко Силва.

Кошмарът за гостите стана пълен, когато Бруно Фернандеш прати топката в мрежата от бялата точка и възстанови равенството.

Две минути след това Санчо изведе Люк Шоу, който проби в наказателното поле на Фулъм и намери Марсел Забитцер, който с триково изпълнение с пета вкара и остществи пълния обрат.

Дълбоко в продълженията на срещата Бруно Фернандеш оформи крайния резултат 3:1, след като Фред го намери в наказателното поле на Фулъм, а португалецът шутира мощно, за да прати топката в мрежата на Лено за трети път.

FT / МАНЧЕСТЪР ЮНАЙТЕД - ФУЛЪМ 3:1

0:1 Александър Митрович 50'

1:1 Бруно Фернандеш 75'

2:1 Марсел Забитцер 77'

3:1 Бруно Фернандеш 90+6'

Съставите на двата отбора:

Манчестър Юнайтед: 1. Давид де Хеа, 29. Аарън Уан-Бисака, 5. Хари Магуайър, 6. Лисандро Мартинес, 23. Люк Шоу, 39. Скот Мактоминей, 15. Марсел Забитцер, 25. Джейдън Санчо, 8. Бруно Фернандеш, 10. Маркъс Рашфорд, 27. Вут Вегхорст

Старши треньор: Ерик тен Хаг

Фулъм: 17. Бернд Лено, 2. Кени Тете, 31. Иса Диоп, 13. Тим Рийм, 33. Антони Робинсън, 26. Жоао Палиня, 6. Харисън Рийд, 14. Бибо Декордова-Рийд, 18. Андреас Перейра, 20. Вилиан, 9. Александър Митрович