Манчестър Юнайтед победи Борнемут с минималното 1:0 в мач от предпоследния 37-и кръг на Висшата лига. Единственото попадение в срещата бе дело на Каземиро през първата част. С тази победа Манчестър Юнайтед е 4-и с актив от 69 точки, наравно с Нюкасъл, а Борнемут остава на 14-а позиция с 37 пункта на сметката си.

Gulliver/GettyImages
29 снимки

В 9-а минута Каземиро намери пространство в наказателното поле, а защитата на Борнемут не се ориентира добре, като бразилецът засече високо подаване от Кристиан Ериксен и успя с чудесен ножичен удар да се разпише - 1:0 за Манчестър Юнайтед.

Доминик Соланке от Борнемут влезе чудесно в противниковото наказателно поле в 28-а минута като опита да преодолее Давид де Хеа с премерен удар в долния десен ъгъл, но вратарят се справи не по-зле, спасявайки умело.

В 41-а минута Каземиро имаше отново чудесна възможност пред себе си, след като опита удар от разстояние, като мощното му воле бе насочено ниско към средата на вратата, но Нето внимаваше и направи зашеметяващо спасяване. В продължението на първата част Соланке скочи най-високо, за да засече точно центриране и да насочи топката към мрежата. Добрият му удар с глава премина на сантиметри над напречната греда.

Първият по-сериозен шанс през втората част дойде в 63-а минута, когато Вут Вегхорст достигна до отбита топка пред вратата и я запрати по земя към средата на целта, но Нето демонстрира страхотен рефлекс и спаси. В 76-а минута вратарят на Борнемут отново блесна със спасяване, след като Бруно Фернандеш шутира в наказателното поле, като топката летеше към горния ляв ъгъл, но Нето отрази.

Пет минути преди края на редовнот време Кийфър Мур бе изведен сам срещу вратаря, като шутира в десния десен ъгъл, но Давид де Хеа също демонстрира чудесен рефлекс. В добавеното време на срещата Марко Сенеси стреля от воле от границата на наказателното поле след рикошет. Опитът беше чудесен и накара Де Хеа да се хвърли отчаяно, но топката прелетя точно над напречната греда.

Това бе всичко по-интересно около сблъсъка, в който Манчестър Юнайтед надви Борнемун с минималното 1:0.

Стартови състави:

Борнемут: 13. Нето, 5. Лойд Кели, 25. Маркос Сенеси, 27. Илия Забарний, 32. Джейдън Антъни, 8. Джеферсон Лерма, 4. Люис Кук, 15. Адам Смит, Дейвид Брукс, 10. Райън Кристи, 9. Доминик Соланке

Треньор: Гари О`Нийл

Манчестър Юнайтед: 1. Давид де Хеа, 23. Люк Шоу, 2. Виктор Линдельоф, 19. Рафаел Варан, 29. Аарън Уан-Бисака, 14. Кристиан Ериксен, 18. Каземиро, 25. Джейдън Санчо, 21. Антони, 8. Бруно Фернандеш, 9. Антони Марсиал

Треньор: Ерик тен Хаг