Манчестър Юнайтед записа класическа победа у дома с 3:0 над Уотфорд и вече е на пето място в класирането.

Много силен мач изигра привлеченият преди месец Бруно Фернандеш, който записа гол и асистенция. Португалецът откри резултата в края на първото полувреме от дузпа, Марсиал вкара страхотно попадение за 2:0, а Мейсън Грийнууд оформи крайния резултат в 75-ата минута.

"Червените дяволи" поведоха в 42-ата минута чрез Бруно Фернандеш от дузпа, която той сам изработи. Португалецът надбяга защитниците на Уотфорд и финтира вратаря Бен Фостър, който го повали на земята и реферът Мартин Аткинсън посочи бялата точка.

Гол на "стършелите" в 53-ата минута бе отменен след намесата на системата ВАР. Трой Дийни вкара топката във вратата на "червените дяволи" при едно меле, но повторенията показаха, че преди това съотборникът му Крейг Доусън е играл с ръка.

Малко след това домакините пречупиха амбициите на съперника с изумителен гол на Антони Марсиал.

В 58-та минута французинът събра около себе си вратаря Бен Фостър и трима защитници, след което майсторски  копна топката над тях за 2:0.

Мейсън Грийнууд довърши гостите с трети гол 15 минути преди края. Той подхвана контраатака още от половината на своя отбор и подаде към Бруно Фернандеш. Поругалецът му върна топката и младокът с майсторски шут я забоде в горния десен ъгъл на Бен Фостър.

Три минути по-късно "стършелите" уцелиха напречната греда. Жерар Деулофеу получи удобна топка в наказателното поле и изстреля куршум, който разтресе рамката на вратата на Де Хеа.

МАНЧЕСТЪР ЮНАЙТЕД - УОТФОРД 3:0

1:0 Фернандеш (42-д), 2:0 Марсиал (58), 3:0 Грийнууд (75)