Манчестър Юнайтед – Брайтън 1:0 /първо полувреме/, „Олд Трафорд“, четвъртфинал за Купата на Англия

Манчестър Юнайтед организира много добра атака в 29-та минута, когато Хуан Мата размени подавания с Антони Марсиал, след което испанецът стреля, но топката рикошира в играч на Брайтън и излезе в корнер.

Минута по-късно, след изпълнението на ъгловия удар се получи разбъркване в наказателното поле на Брайтън, а топката попадна в Крис Смолинг, който стреля, Тим Крул успя да спаси, след това топката срещна левия стълб на вратата му и напусна очертанията на терена.

Брайтън пропусна своята възможност да поведе в резултата в 31-та минута, когато Паскал Грос центрира от корнер в наказателното поле на Манчестър Юнайтед, където Люис Дънк бе изпуснат от Мактоминей и стреля с глава от чиста позиция, но Серхио Ромеро успя да спаси.

Манчестър Юнайтед поведе в 36-та минута. Неманя Матич центрира по перфектен начин в наказателното поле на Брайтън и сложи топката на главата на Ромелу Лукаку, който отблизо не пропусна да реализира.