Манчестър Юнайтед ще играе в четвъртия кръг на ФА Къп! Момчетата на Оле Гунар Солскяер надделяха над бойкия Рединг с 2:0 на „Олд Трафорд“ в първия си мач от тазгодишната надпревара.

Успехът бе пети поред във всички надпревари (плюс 4 във Висшата лига) за временния мениджър Соласкяер. Така той изпреварва легендата Мат Бъзби, който до момента бе лидер по този показател - с 4 победи в първите си 4 мача.

Манчестър Юнайтед - Рединг

източник: Gulliver/GettyImages

И двете попадения на "Олд Трафорд" паднаха през първата част. Хуан Мата даде преднина на домакините от дузпа в 22-ата минута. В добавеното време на първата част Ромелу Лукаку получи прекрасна асистенция от Алексис Санчес, преодоля вратаря и оформи крайното 2:0.

Срещата бе равностойна, като „кралските поданици“ държаха топката в по-големи периоди от време (39% на 61 %). Ударите към двете врати също бяха по вече за гостите – 10 на 7, но в крайна сметка ефективността на Юнайтед му позволи да надделее.

Единствено Фил Джоунс и Хуан Мата запазиха своите места от успеха над Нюкасъл Санчес и Лукаку започнаха в нападението на тима. Дебют за "червените дяволи" направи 19-годишният холандец Таит Чонг, който замени Хуан Мата в 62-ата минута.

Таит Чонг

Срещата започна анемично без особено много положения пред двете врати. Едва в 20-ата минута Юнайтед успя да пробие блока на съперника. Мата чукна към Фред, който вкара във вратата на Рединг, но попадението бе отменено поради засада. При паса към Фред Мата обаче бе фаулиран в наказателното поле на съперника, което принуди съдиите да се консултират с ВАР и да отсъдят дузпа.

Зад топката застана потърпевшият Мата, който с премерен удар в 22-та минута даде аванс на домакините.

Минута след това домакините поискаха втора дузпа, след като подаване на Санчес в наказателното поле срещна ръката на бранител на Рединг. Съдията обаче замълча

В края на първата част Юнайтед стигна до нов гол. Алексис Санчес разсече защитата на съперника с прекрасен пас. Зад защитата на Рединг се измъкна Лукаку, който преодоля вратаря на съперника и чукна на празна врата за 2:0.

В 53-ата минута гостите пропуснаа добра възможност. Хариът получи хубав пас от Алуко и стреля отблизо, но Ромеро успя да избие. В 67-ата минута Ашли Йънг осъществи силен пробив отляво и пусна към Фелайни, който бе на добра позиция. Белгиецът обаче не успя да намери добре топката и стреля слабо във вратаря на Рединг.

В 90-ата минута Рашфорд излезе само срещу Яякола, но твърде много си скъси ъгъла и не успя да отправи качествен удар. В 92-та минута Перейра стреля опасно по диагонал, но стражът на гостите изби в корнер.

Манчестър Юнайтед - Рединг 2:0

1:0 Хаун Мата 22'

2:0 Ромелу Лукаку 49'

Състави на двата отбора:

Манчестър Юнайтед: Серхио Ромеро, Диего Далот, Матео Дармиан, Фил Джоунс, Ашли Йънг, Скот Мактоминей, Фред (Маруан Фелайни 62‘), Андреас Перейра, Хуан Мата (Таит Чонг 63‘), Ромелу Лукаку, Алексис Санчес (Маркъс Рашфорд 64‘)

Треньор: Оле Гунар Солскяер

Рединг: Ансси Яякола, Ричардс, Лиам Муур, Таиго Илори (Соне Алуко 46‘), Анди Идом, Омар Ричардс, Лиам Кели, Анди Риномота, Гарат Маклиърли (Маду Бароу 61‘), Джон Суифт, Калум Хариът (Яку Мейте 76'), Дани Лоудър

Треньор: Хосе Гомес

Главен съдия: Стюарт Атуел