В невероятен епос от третия кръг за Купата на Лигата Дарби Каунти хвърли изненадата в тура, отстранявайки Манчестър Юнайтед като гост след дузпи за Купата на Лигата. „Овните” спечелиха дуела след дузпи с 8:7, а в редовното време резултатът бе 2:2, като Юнайтед изравни буквално в последните секунди. Хуан Мата даде аванс на Юнайтед в 3-ата минута, но Дарби стигна до пълен обрат през втората част. Първо юношата на Ливърпул Хари Уилсън порази вратата на „червените дяволи” в 59-ата минута, а Джак Мариот обърна резултата в 85-ата минута. Все пак в четвъртата минута на добавеното време на срещата Маруан Фелаини отбеляза и прати срещата да се решава след дузпи, при които двата отбора бяха безпогрешно, докато не дойде ред да бие Фил Джоунс. Бранителят стреля нелошо, но вратарят на Дарби Скот Карсън улови посоката и хвана топката. Преди това футболистите на двата тима бяха безпогрешни, като дузпите бяха изпълнени по превъзходен начин.