Новакът във Висшата лига Хъдърсфийлд не бе печелил мач от доста време във Висшата лига, но в 9-ия кръг постигна една от най-знаменитите победи в своята история. Момчетата на Дейвид Вагнер надиграха с 2:1 не кого да е, а непобеденият дотук Манчестър Юнайтед. Отборът на Специалния буквално се сгромоляса на „Кърклийс Стейдиъм” заради меко казано неубедителни изяви в центъра на терена и в отбрана.

В герои за непретенциозния Хъдърсфийлд се превърнаха Аарън Моой и Лоран Депоатр, които реализираха попаденията си в рамките на 5 минути. Едва към края на мача „червените дяволи” показаха нещо повече и върнаха едно попадение чрез резервата Маркъс Рашфорд. То се оказа крайно недостатъчно, за да бъде избегната първата грешна стъпка.

Още първото полувреме оправда най-лошите опасения на Моуриньо – че гостуването няма да бъде никак лесно. Въпреки огромната класа на състезателите си, Юнайтед много трудно създаваше главоболия за добре подредената защита на домакините. Матич опита безуспешно да затрудни вратаря Йонас Льосл с шут от дистанция в 7-ата минута, а следващата ситуация за гостите дойде чак в 21-ата минута, когато Лукаку изпрати амбициозен акробатичен изстрел в аут.

Четири минути по-късно дойде първата лоша вест за Юнайтед в съботния следобед. Фил Джоунс трябваше да бъде заменен принудително от новото попълнение Виктор Линдельоф, а скоро новопривлеченият швед показа защо Моуриньо не му гласува повече доверие.

В 28-ата минута Хуан Мата твърде елементарно загуби топката в центъра на терена при рутинно разиграване, а Моой му я отне и тръгна напред. Той изчака перфектният миг, за да изведе Пол Инс в пеналта, където англичанинът със серия финтове „счупи кръста” на Линдельоф. Последва тежък и точен шут, който Давид де Хеа отрази, а  след това дойде и мълниеносната добавка на Моой – 1:0.

Само пет минути по-късно Хъдърсфийлд вече водеше с 2:0. Отново Линдельоф бе в окото на бурята, като твърде наивно сбърка при една изритана от противниковия вратар топка. Шведът се размина с нея, докато опитваше да я нацели с глава, а това отвори шанс за Депоатр. Нападателят овладя, преодоля с лекота излезлия напред Де Хеа и после вкара на празна врата – 2:0.

Още на полувремето Моуриньо предприе мерки като извади двама от най-слабите на терена – Антони Марсиал и Мата. Вместо тях на терена се появиха Рашфорд и Хенрих Мхитарян, а промяна в поведението на Юнайтед почти липсваше.

Чак четвърт час преди края Льосл бе принуден да прави второ спасяване. Андер Ерера засече добро центриране на Ашли Йънг, само за да види как датският страж на Хъдърсфийлд се намесва авторитетно.

В 78-ата минута „червените дяволи” все пак намалиха. Ромелу Лукаку съхрани топката до ъгловото флагче отдясно по атаката, а след това центрира чудесно към далечната греда. Там Рашфорд налетя върху топката и забоде в мрежата – 2:1.

До края обаче хората на Моуриньо се провалиха в опитите да стигнат поне до реми, а с него пасивът им спрямо лидера Манчестър Сити стана вече 5 точки. Юнайтед има 20 пункта на второто място, докато Хъдърсфийлд е 10-и с 12 точки.