Мениджърът на Арсенал – Микел Артета, изрази мнение, че тимът му е трябвало да спечели дербито с Манчестър Юнайтед заради показаната игра на „Олд Трафорд”. В крайна сметка обаче, лондончани записаха първа загуба от началото на сезона, губейки с 1:3.

“Много съм разочарован, особено след начина, по-който се разви мача през всичките 95 минути. В големи периоди от срещата тотално доминирахме и контролирахме мача. Създавахме положение след положение, но не успяхме да затворим мача. Футболистите имаха три големи възможности и вкараха три гола, докато ние имахме много шансове, но не вкарахме достатъчно голове. В първите 18 минути изпитвахме известни трудности. Когато изпитваш трудности, не можеш да контролираш мача. След това обаче всичко бе на наша страна. Трябваше да дойдем тук и да спечелим заради начина по който играхме. Заради представянето ни и начина по който доминирахме в срещата”, коментира Артета след сблъсъка на „Олд Трафорд”.