Манчестър Юнайтед не успя да вкара гол на американския Сан Хосе Ърткуейкс, а контролата в Санта Клара завърши при нулево реми.

"Червените дяволи" бяха без голяма част от основните си футболисти, които са в почивка след участието си на Световното. Все пак имена като Алексис Санчес, Люк Шоу и Антони Марсиал бяха титуляри за своя тим.

Ерик Байи удари греда в началото на двубоя, а по-късно Крис Вондоловски от съперника направи същото.

Иначе двубоят бе доста скучен като положенията почти липсваха. Сан Хосе направи цели 15 смени в двубоя, а за Юнайтед притеснителният момент дойде през първото полувреме, когато капитанът Антонио Валенсия напусна терена контузен. "Той е контузен и трябва да свикнем. Миналия сезон той имаше такава ситуация и през този може би ще се случва по-често", коментира Жозе Моуриньо след двубоя.

За Юнайтед това бе второ реми от два мача в САЩ, след като в първия си стигна до 1:1 с мексиканския Америка.

В следващите дни към тима трябва да се присъединят Давид де Хеа, Неманя Матич и новото попълнение Фред.