Манчестър Юнайтед победи с 2:0 градския си съперник Сити в първия мач между двата клуба, игран извън Великобритания.

Двубоят бе част от Интернешънъл Чемпиънс Къп и се игра в малките часове на нощта българско време в Хюстън.

Ромелу Лукаку отново показа защо "червените дяволи" са дали 75 милиона паунда за него като реализира ново попадение след това, което вкара за успеха с 2:1 над Реал Солт Лейк в понеделник.

За Юнайтед това бе трета проверка преди сезона докато Сити изигра първия си двубой и това си пролича особено в първите минути на двубоя.

Моуриньо пусна в игра най-добрата си единайсеторка към момента, а неофициален дебют за Сити направиха Едерсон и Уолкър.

Едерсон бе затруднен от самото начало от Лукаку, Рашфорд, Мхитарян и Лингард. 17-годишният Фил Фодън, който получи шанс да започне като титуляр и впечатли, бе първият, погледнал към вратата на Де Хеа.

Удари на Патрик Робъртс и Стърлинг пък бяха спасени като по чудо от телата на играчи на Юнайтед.

Малко след това обаче дойде време за два бързи гола на Лукаку и партньора му в атака Рашфорд.

Белгиецът успя да преодолее излезлия Едерсон и от малък ъгъл реализира прекрасно за 10 в 37-ата минута.

2 минути по-късно чудесният пробив на Мхитарян през средата създаде пространство на Рашфорд отляво и младокът вкара без проблеми покрай Едерсон.

В началото на втората част Лукаку уцели и греда след удар от близко разстояние.

Иначе през вторите 45 минути Моуриньо и Гуардиола направиха доста промени, което повлия и на темпото на игра и нови попадения не паднаха.