Спартак Варна се наложи с 1:0 над казахстанския Женис в контрола в Турция. Единственото попадение вкара Ахмед Ахмедов от дузпа в 33-ата минута.

Двубоят започна без интересни положения през първите 10 минути. В 11-ата обаче Никола Виденов трябваше да се намесва след шут от далечна дистанция на казахстанците. Дани Начев опита да застраши вратата на Женис в 21-ата минута, но стражът на Женис улови удара му.

Малко след изминаването на половин час игра Спартак получи правото да изпълни дузпа. Ивей центрира отдясно към наказателното поле, където Ангел Грънчов бе съборен и реферът посочи бялата точка. Ахмедов се нагърби с изпълнението и не сбърка - 1:0.

Към 60-ата минута Женис се опита да натисне, но не успя да създаде опасни положения. Варненци се отчетопа с няколко удара от далечна дистанция.

Стартовият състав на Спартак: 89. Никола Виденов, 19. Дмитро Семенив, 4. Радослав Терзиев, 44. Ангел Грънчов, 2. Велислав Боев, 13. Георги Мариянов, 45. Даниел Начев, 78. Велислав Минков, 14. Ромей Ивееш, 7. Георги Бабалиев, 29. Ахмед Ахмедов.