Ботев (Ихтиман) записа третата си победа от старта на пролетния дял в Югозападната Трета лига и върви уверено нагоре в класирането. Тимът воден от Валери Свиленов постигна успех далеч от дома над Сливнишки герой (Сливница) с 2:1 и вече се настани удобно на 7-ото място в класирането с актив от 36 точки след изиграването на 24-ия кръг.

Срещу силния тим на домакините Ботев изигра един отличен ма и стигна до 3-те точки. След попадение на играчите от Сливница, Николай Маринов - Маргина успя да изравни резултата, а до почивката се разпида и Кристиан Андонов, който изведе Ботев напред в резултата.

През втората част тимът от Ихтиман съумя да запази преднината си и спечели мача, а от началото на пролетта тимът няма поражение и натрупа 11 точки от 3 победи и 2 равенства.

В събота от 15:00 часа Ботев приема Септември II в двубой от 25-ия кръг, а Сливнишки герой е гост на Рилски спортист в Самоков.