Избраният под №1 в драфта на НБА през това лято Виктор Уембаняма открадна шоуто от Кевин Дюран и Девин Букър при гостуването на Сан Антонио на Финикс, спечелено от Спърс със 132:121. Французинът изигра най-силния си мач до момента в лигата и завърши с "дабъл-дабъл" - 38 точки и 10 борби.

"Шпорите" изиграха страхотна първа четвърт, след която имаха аванс от 39:20. Възпитаниците на Грег Попович не изпуснаха преднината си до края на срещата, като на полувремето имаха преднина от цели 20 точки - 75:55. В първите минути след почивката Сан Антонио дори поведе с 82:58. "Слънцата" свалиха пасива си до 89:103 след 36 минути игра. До края на мача обаче Спърс удържа домакините и записа трета победа от началото на сезона. За Финикс порежанието беше трето, като тимът имат и две победи.

За победителите Зак Колинс вкара 19 точки, а Девин Васел добави още 17 точки.

Девик Букър вкара 31 точки за Сънс, а към тях добави и 13 асистенции. Кевин Дюрант реализира 28 точки, а Грейсън Алън остана с 16.